Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak podłączyć światła??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak podłączyć światła??

    Zamieszczone przez rafiki
    (nie interesują mnie poniżej 4,15)
    Lepiej niech Cię zainteresują. Chyba, że chcesz zjeździć całe miasto, łącznie z szukaniem jutro po Krakowie. Nawet jak masz większa kwotę, to ile finalnie zyskasz w groszowych różnicach :?: :idea: 40zł. :?: 50 :?:
    ...a paliwa szukając spalisz za równowartość 30zł.

    Najlepsze kursy z reguły sa na Wilsona. Trzeba się przejść po wszystkich i znaleźć najlepszą cenę. Plecy zaliczysz napewno w kantorze w Realu (teraz Auchanie).

  • #2
    Jak podłączyć światła??

    Link I 2000 r.przedlift.Mam takie pytanie jak podłączyć tzn które kable zamienić by po przekręceniu włącznika świateł na 2 razy tzn by zapaliły się mijania chciał bym żeby zapalała mi się soczewka bo tam mam wrzucony xenon,zmieniłem soczewki i ustawione to jest tak żeby nie raziło dla jasności bo zapewne zaraz będą odpowiedzi że napewno razi..ale nie NIE RAZI I NIE MAM W DU**IE innych kierowców z nadprzeciwka bo wiem co to znaczy jak się z kimś mijam i rażą mu światła u mnie nie razi a świeci dobrze...tak jak wspomniałęm wyżej da rade zrobić to tak by...przekręcone na 2 razy świeci się soczewka(xenon) ale żeby mijania się nie świeciły w żarówce H4 tylko po "pchnięciu" manetki w dół żeby zapalały mi się H4 czyli mijania z długimi razem...ktoś to może praktykował w co wątpie bo pewnie drugiego takiego dziwaka jak ja niema :twisted: lub chociaż jak ktoś wie co gdzie i jak niech napisze...najlepiej jak by mi ktoś pomógł pozamieniać kable przy lampie foto z kabli mogę podrzucić jakie mam kolory ale to chyba w większości O1 jest to samo..Pozdrawiam Łukasz
    O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
    Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez lukasz16v
      przekręcone na 2 razy świeci się soczewka(xenon) ale żeby mijania się nie świeciły w żarówce H4
      lukasz16v, Trochę to druciarstwo ,ale może,jakbyś zamienił przewody w kostce (mijania z halogenami ) :?:
      Zamieszczone przez lukasz16v
      tylko po "pchnięciu" manetki w dół żeby zapalały mi się H4 czyli mijania z długimi razem...
      A jakbyś wymontował przewód od mijania i z mostkował go z drogowymi ?
      Takie rozwiązanie przyszło mi namyśl.
      Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
      jak pomogłem to daj punkcik
      sprzęgło od G 60

      Komentarz


      • #4
        sebu, druciarsto druciarstwem ale xenon jest i świeci przyzwoicie już trochę z tym jeźdzę nikt mi się nie czepił przegląd przeszło bo nawet na przeglądzie nie zapaliłem mijania tylko przeciwmgielne...co prawda dokłądnie nie sprawdzali,zapal mijania,macie xenon,zapal drogowe macie mijania+drogowe,"no dobra światła są" migaj kierunki itd...a jak mam kupować ori lampy +do tego przerabiać na polifta to wolę trochę po rzeźbić i mam to samo :lol: a możesz mi podrzucić jakie kable złączyć/zamienić bo zbytnio tego nie ogarniam;/
        O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
        Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez lukasz16v
          mam to samo
          trochę brakuje, aby było to samo co w ori xenonach, chociażby poziomowanie

          anyway,
          pomysł zapalenia razem mijania z długimi jest złym pomysłem
          za dużo ciepła będziesie wydzielało i reflektor trafi szlag
          i nie mów że da radę, bo to było testowane

          rozumiem, że te hidy służą jako dzienne?
          czy do oświetlenia drogi jako mijania? nawet w nocy?
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            Nawet w nocy świeci to 100 razy lepiej niż ori mijania z H4...

            [ Dodano: Pon 23 Gru, 13 18:44 ]
            krzynol, myślisz że każdy chcąc mieć xenon może sobie od tak o wyjąc z portfela 2000 zł i kupić ori lampy przystosowane pod xenon?? jeśli tak myślisz to jesteś w błędzie bo już 3 osoby z forum pisali mi PW jak to jest u mnie zrobione bo sami by chcieli sobie tak zrobić...i nie tylko na OCP...tak że jak widzisz nie jestem sam...a to że lampa straciła homologacje i nie mam regulacji...szczerze mam to gdzieś pewnie jak i większość która to ma/lub zamierza to zrobić..nikt się mnie o to nie czepia...gładki klosz w tym jest gdzie jest soczewka choć wiem że przydał by się na całej lampie,spryski mam tyle że poziomowania niema...ustawiłem tak że nie rażą trochę modyfikowałem lampe bo zaadoptowałem soczewki z mazdy 6 lub z lamp audi a4 dali mi soczewki na szrocie sami nie wiedzieli dokłądnie z jakiego auta pochodzą...i świeci tak jak wspomniałem wyżej 100 razy lepiej.. a wszyscy wiedzą kto ma O1 jak w nich świecą ori światła mijania..z xenonem u mnie nawet niema co porównywać...
            O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
            Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez lukasz16v
              Nawet w nocy świeci to 100 razy lepiej niż ori mijania z H4...

              [ Dodano: Pon 23 Gru, 13 18:44 ]
              krzynol, myślisz że każdy chcąc mieć xenon może sobie od tak o wyjąc z portfela 2000 zł i kupić ori lampy przystosowane pod xenon?? jeśli tak myślisz to jesteś w błędzie bo już 3 osoby z forum pisali mi PW jak to jest u mnie zrobione bo sami by chcieli sobie tak zrobić...i nie tylko na OCP...tak że jak widzisz nie jestem sam...a to że lampa straciła homologacje i nie mam regulacji...szczerze mam to gdzieś pewnie jak i większość która to ma/lub zamierza to zrobić..nikt się mnie o to nie czepia...gładki klosz w tym jest gdzie jest soczewka choć wiem że przydał by się na całej lampie,spryski mam tyle że poziomowania niema...ustawiłem tak że nie rażą trochę modyfikowałem lampe bo zaadoptowałem soczewki z mazdy 6 lub z lamp audi a4 dali mi soczewki na szrocie sami nie wiedzieli dokłądnie z jakiego auta pochodzą...i świeci tak jak wspomniałem wyżej 100 razy lepiej.. a wszyscy wiedzą kto ma O1 jak w nich świecą ori światła mijania..z xenonem u mnie nawet niema co porównywać...
              lukasz16v tu nie chodzi o to czy już innych oślepia, jeśli będziesz miał kontrolę nawet tylko rutynową a niebieski to zauważy, to zatrzyma dowód do usunięcia tego i skontrolowaniu w stacji diagnostycznej, a co się z tym wiąże sporo nieprzyjemności.
              był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
              jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



              komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez lukasz16v
                sebu, druciarsto druciarstwem ale xenon jest i świeci przyzwoicie już trochę z tym jeźdzę nikt mi się nie czepił przegląd przeszło bo nawet na przeglądzie nie zapaliłem mijania tylko przeciwmgielne.
                Źle mnie zrozumiałeś :?
                Chodziło mi o moja podpowiedź o zamianę kabli itd...... :szeroki_usmiech

                [ Dodano: Pon 23 Gru, 13 19:47 ]
                Zamieszczone przez michalrh
                lukasz16v tu nie chodzi o to czy już innych oślepia, jeśli będziesz miał kontrolę nawet tylko rutynową a niebieski to zauważy, to zatrzyma dowód do usunięcia tego i skontrolowaniu w stacji diagnostycznej, a co się z tym wiąże sporo nieprzyjemności.
                Widząc na ulicach tzw.HIDY i brak jakiejkolwiek interwencji np.Policji,to wątpię ,a żeby ktoś przyczepił się do lamp kolegi lukasz16v,
                A swoją drogą to pomyśl o zamianie kabli tak jak pisałem,bo gdy zamienił byś te kabelki to powinna działać regulacja świateł.
                Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
                jak pomogłem to daj punkcik
                sprzęgło od G 60

                Komentarz


                • #9
                  ostatnio jadąc w nocy o 2 gdy odwoziłem kumpli z gwarków górniczych miałem niby tylko kontrolę trzeźwości ale przy okazji drugi policjant sprawdził światła i co ciekawe pytał się o żarówki H4 co to za jakie bo nie świecą jak te z marketów czy na to jest homologacja itp., dopiero jak wyjąłem ze schowka zapasową żarówkę taką samą jak jest w kloszu odpuścił.
                  Wszystko zależy na kogo się trafi, znajomy za HIDy tak stracił dowód...
                  był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
                  jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



                  komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

                  Komentarz


                  • #10
                    michalrh, Jeszce nigdy nikt nie pytał się mnie o homologację żarówki.
                    Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
                    jak pomogłem to daj punkcik
                    sprzęgło od G 60

                    Komentarz


                    • #11
                      michalrh, tak jak wspomniałem miałem kontrolę nawet i nie oznakowana vectra mnie cykneła(jak większość wie tacy są najgorsi chodzi mi o to że na wszystko patrzą) ale nie wspomnieli mi nawet nic o światłach że hid-y w takich lampach są nielegalne...a sprawdzali wszystko od świateł przednich po graty w bagażniku(apteczka,gaśnica,trójkąt itd) sebu, zrozumiałem cię bardzo dobrze dzięki za podsunięcie pomysłu nad kablami już sam myślałem tylko najpierw muszę chyba sam dojść do tego i tak chyba zrobię które za co odpowiadają...że mijania=H3 xenon drogowe=H4 mijania+drogowe,ewentualnie jak tam ktoś wspomniał wyżej zepsuje lampę ale jeźdze tak już od czerwca i nic nie zauważyłem żeby pod jakimś względem lampa się nagrzewała czy coś chyba że tak będzie zacznę słuchać starszych :P :P ...bez przesady cały czas na drogowych nie jeźdzę gdyż xenon spokojnie oświetla drogę a drogowe tylko zapalam na drogach z dużymi ubytkami czyli dołki i w lasach..michalrh, widocznie w twoim rejonie są "upierdliwi" policjanci mój znajomy w mazdzie 323F ma dokładnie ten sam zestaw HID-ów na mijania i jeździ z tym już dobry rok,co prawda ma regulacje na soczewce ale myśle że na to policja zwróciła by najmniejszą uwagę...Pozdrawiam
                      O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                      Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                      Komentarz


                      • #12
                        lukasz16v, jak będą mijania i drogowe świecić w O1 jednocześnie to rozwalisz lampę, bo ona nie wytrzyma takiej temperatury. Przecież gdyby wytrzymała to Skoda mogłaby fabrycznie taką wiązkę robić żeby mijania i drogowe świeciły na raz
                        رافال
                        Spoty
                        Cause freedom is a lonely road
                        My O2FL

                        Komentarz


                        • #13
                          rafiki, bez obrazy ale ja tyle świecę drogowymi w miesiąc co ty może w tydzień a może by to jakoś podpiąć tak że mijania soczewka H3 a na drogowe przerobić mocowanie z H4 na jakiś inny typ żarówki jak jest np w Astrze II mijania oddzielna żarówka a drogowe oddzielna..miajania napewno H7 a na drogowe H1 być moze?? tak samo zrobić tutaj w miejsce H4 wstawić inną choć ja bym jakoś próbował przerobić mocowanie i poprostu podpiąc to tak by po zapaleniu drogowych zapalała się ta żarówka H1 czy jaka by się tam nadawała??
                          O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                          Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                          Komentarz


                          • #14
                            sory ze sie wtrace wiele jerzdze i takie cos mnie denerwuje zeby brzydko nie napisac mam wlasnie O1 jak chcesz miec lepsze swiatla to kup nowa lampe i ustaw jak potrzeba ..a jak nie widzisz dobrze do tych orginalnych to moze powinienes do okulisty a nie na autoszrot po jakies stare xenony..bo jak bys nie wiedzial to takie wynalazki niszcza wzrok innym czyli dzieki takim jak ty ktos bedzie musial wydac kupe kasy na lekarzy...W mojej O1 sa prawie nowe lampy i powiem ze swieca wystarczajaco jasno do sprawnego poruszania sie nawet przy wiekszych predkosciach.PS. pomysl z zakupem pistoletu na CO2 i strzelania w takie wynalazki oswietleniowe jak i w niewyregulowane swiatla na parkingach z kazdym dniem wydaje sie mi lepszy...
                            bari

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez lukasz16v
                              rafiki, bez obrazy ale ja tyle świecę drogowymi w miesiąc co ty może w tydzień
                              1. Za co obraza?
                              2. Ja drogowych używam bardzo rzadko i w przeciwieństwie do niektórych kierowców wyłączam je zanim np. wyjadę zza wzniesienia. Ostatnio miałem taką sytuację, że gość przełączył w nocy drogowe na mijania dopiero jak był jakieś 50 metrów ode mnie :roll:
                              رافال
                              Spoty
                              Cause freedom is a lonely road
                              My O2FL

                              Komentarz


                              • #16
                                jeszcze jedno kup zarowke H7 lub H1 i porownaj konstrukcje z H4 jak dalej bedziesz twierdzil ze wkladajac H7 i H1 w klosz po H4 nie razisz innych to czyt punkt pierwszy idz do okulisty bo nie widzisz na tyle by wsiadac za kierownice..
                                bari

                                Komentarz


                                • #17
                                  bari76, Dobrze przeczytałeś zapytanie lukasz16v, :?:
                                  Czytałeś od początku :?:
                                  Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
                                  jak pomogłem to daj punkcik
                                  sprzęgło od G 60

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    bardzo dobrze go zrozumialem ..te soczewki nie raza jego ..ludzie poczytajcie toche o swietla o konstrukcji lamp a potem biezcie sie za takie przerobki ..H4 na swiatlach mijania ma oslonieta dolna czesc by odbijajac wiatlo od lustra reflaktora swiecila w dol tak to wydlada a on wladowal jakies tam soczewki ktore swieca do przodu tak e gore jak i w dol wiec chcac nie chcac swieca po oczach innym .. tylko widac nie slucha co mowia w CB .Dlaczego nie opjedzie na stacje diagnostyczna i sprawdzi jak mu swiatelka swieca wysoko..to przeciez najprostsze rozwiazanie ..Diagnosta ma taki fajny aparacik przystawi do lampy i wszystko bedzie jasne..bo jak na razie to pewnie bazuje na stwierdzeniach kolegow ze jego swiatla nie raza...

                                    [ Dodano: Pon 23 Gru, 13 23:01 ]
                                    swoja droga to moze wszystkie kable razem skrecic .jak sie zajara to nie zgasnie az do przyjazdu strazy pozarnej..pozdrawiam i jeszcze raz polecam pojechac do jakiegos diagnosty by sprawdzil swiatla i od razu papierka nie zabral...
                                    bari

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      bari76, Chłopie co ty pier...lisz , on nic nie wsadzał w miejsce H4,zmienił soczewkę w HALOGENACH.
                                      To się nazywa czytanie ze zrozumieniem :!:
                                      bari76, Masz w swojej 01 halogeny ?
                                      Jak tak,to zobacz jak świeci halogen soczewka odcina równo promień światła.Jak nie masz to podejdź do kogoś kto ma.
                                      Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
                                      jak pomogłem to daj punkcik
                                      sprzęgło od G 60

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        no to zamontuj sobie taki halogenik na tylnej poleczce teojej octavi tak by rowno odcinal promien (jak to okresliles) na wysokosci radyjka na przedniej konsoli potem go wlacz zrob 400 kilometrow a pozniej pisz brednie o wloczaniu halogenow podczas normalnej pogody nawet podczas dnia.pozdrawiam przyjemnej jazdy z halogenikiem rowno odcinajacym promien za plecami ..czemu nie sprobojesz skoro jestes pewny swego sprobuj..a pozniej pisz te brednie o rowno odcietym promieniu ..czemu nie pojedzie na diagnostyke tylko robi w spodnie przy przegladach ..napewno dla tego ze wszysko jest ustawione tak jak powinno byc ...Sam zacznij czytac ze zrozumieniem i doczytaj post jak przeglad okresowy robil a pozniej sie zucaj jak pchla na sznurku.
                                        bari

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          bari76, HID xenon a H3 to trochę różnica. Czytaj dokładniej
                                          رافال
                                          Spoty
                                          Cause freedom is a lonely road
                                          My O2FL

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            napisz mi jeszcze kolego jak daleko powinny swiecic swiatla mijania bo ta informacja pewnie tez ci jest obca a 25 lat temu na kursach prawa jazdy tego uczyli ..co to jest asymetria swiatel mijania w europie i symetria swiatel mijania np w USA tego tez pewnie nie wiesz .a tak sie sklada ze wlasnie halogeniki sa swiatlami symetrycznymi jak bys ich nie ustawiwl i dlatego wolno ichuzywac tylko podczas mgly..poczytaj najpierw zanim zaczniesz komus doradzac jak kable na krotko skrecac..
                                            bari

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              bari76, to do mnie było? Ja nikomu nic nie doradzałem, bo się nie znam na elektryce samochodowej.
                                              رافال
                                              Spoty
                                              Cause freedom is a lonely road
                                              My O2FL

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                bari76, Ty sam zacząłeś się rzucać.
                                                Zamieszczone przez bari76
                                                a tak sie sklada ze wlasnie halogeniki sa swiatlami symetrycznymi jak bys ich nie ustawiwl
                                                Chcesz mi powiedzieć,że halogeny oślepiają innych użytkowników nadjeżdżających z naprzeciwka :?:
                                                Zamieszczone przez bari76
                                                poczytaj najpierw zanim zaczniesz komus doradzac jak kable na krotko skrecac..
                                                I dalej to samo,odpowiedziałem w temacie,gdyż sam zainteresowany napisał
                                                Zamieszczone przez lukasz16v
                                                ale nie NIE RAZI I NIE MAM W DU**IE innych kierowców
                                                Masz pieska,to może wyjdź z nim na spacerek i ochłoń troszeczkę.

                                                Dobra Panie Mądrala bari76, kończę konwersację,lub może to nawet już dyskusji,nie będę zaśmiecał tematu lukasz16v, :szeroki_usmiech
                                                Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz
                                                jak pomogłem to daj punkcik
                                                sprzęgło od G 60

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  sebu, Spoko nic nie zaśmiecasz jak kolega a raczej wujek dobra rada. bari76,
                                                  To nie wy będziecie mieli problemy z policją w razie kontroli i nie musicie mi już o tym pisać 10 razy gdyż ja to dobrze wiem odkąd zaczełem się z tym bawić..bari76, jak ktoś popatrzy na moje "xenony" nawet i dłuższą chwilę odrazu nie zrobi się ślepy dobre poł godz to wszystko ustawiałem przy włączonym świetle patrząc na zapaloną soczewkę i jakoś nie zauważyłem bym popsuł sobie w jaki kolwiek wzrok...zrobie tak i już postanowiłem sam do tego dojdę...bo tu widzę sami przeciwnicy tego a 1/4 młodzieży i nie tylko jeździ właśnie na wrzuconych w soczewkę HID-ach i jak byś im bari76, zaczą tłumaczyć wszystko to co mi tutaj to poprostu by cię wyśmiali bo większość ma na te zakazy i homologacje wyje**ne za przeproszeniem,a ty jeśli jesteś tego przeciwnikiem jak tu to pokazujesz to proponuję wozić ze sobą młoteczek i jeśli tylko kogoś spotkasz z HID-ami odrazu za nim zawróć i po wybijaj mu lampy jak tak Cię to drażni,dużo się widzi starszych aut ostatnio widziałem Audi 80 B3 z zestawem "bixenon" chyba z 12 000K i świeciło bardzo dobrze mimo że lampa dość spora nic nie raziło...a chłopak z tego audi ma pewnie w du**ie takich jak ty że mu się to niepodoba...nie ty sobie zapsujesz lampe nie Ciebie czepi się policja o to wiec po co ta dyskusja?? ja zapytałem tylko jak to podłączyć a dostałem odpowiedzi że mam to poprostu do wyje**nia z lampy..wiem :!: ale to i tak zostanie :!:

                                                  [ Dodano: Wto 31 Gru, 13 19:29 ]
                                                  No więc dziś się z tym uporałem choć trudne nie było ale spróbowałem...soczewka zapala się po włączeniu mijania... przecinamy żółty kabel od mijania,poporstu łapiemy kabel od przetwornicy i podłaczamy pod żółty kabel od ori świateł mijania czyli + wtedy soczewki się świecą, no i działa poziomowanie a gdy zapalimy światłą drogowe wtedy soczewka gaśnie..wszystko niby OK tylko gdy troszke poświecimy długimi i zmienimy na mijania(soczewka xenon) żarnik musi się nagrzać i chwilowo jest trochę mniej osiwtlona droga ale mi to nie przeszkadza;p mase od przetwornicy złapałem do reszty czyli brązowe kable choć można złapać gdzie kolwiek do lampy i też będzie OK
                                                  Więc teraz czekam na kolegę bari76, kiedy się za mną zawróci i powybija mi lampy 8)
                                                  O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
                                                  Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X